Historia

Firma handlowa „EFEKT” powstała w 1992 roku.
Pierwsza siedziba firmy mieściła się przy ulicy Skautów 11b w Lublinie. W miarę poszerzania oferty towarowej konieczne było przeniesienie sprzedaży hurtowej do nowego obiektu na ulicę Diamentową 3. W 2001 roku w celu podwyższenia jakości obsługi wprowadzono samoobsługową formę sprzedaży hurtowej. Powierzchnia handlowa firmy zwiększyła się do 2500 m2. Obecnie dla wygody i komfortu naszych klientów firma pracuje już na 5000 m2 samoobsługowej powierzchni. Aktualnie Efekt zatrudnia 30 osób-posiada własnych przedstawicieli handlowych obsługujących sklepy województwa lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Przedstawiciele zbierają zamówienia, informują o nowościach i dostarczają materiały reklamowe. Towar dostarczany jest na koszt dostawcy-firmy Efekt, za pośrednictwem spedycji DPD w ciągu 24 godzin od chwili zamówienia.

Asortyment

Podstawowa działalność firmy obejmuje sprzedaż hurtową takich produktów bieliźniarskich jak: pończochy, rajstopy, skarpety, getry, biustonosze, gorsety, figi, bielizna nocna, bielizna erotyczna, kostiumy kąpielowe, a także sprzedaż lekkiej odzieży bawełnianej oraz odzieży sportowej/fitness.

Zaopatrzenie

Źródła zaopatrzenia obejmują przede wszystkim polskich producentów wymienionych powyżej wyrobów. Wśród największych dostawców są: firma Key z Wrocławia, będąca jednym z wiodących producentów bielizny na terenie Europy Środkowo–Wschodniej, firmy Cornette oraz Esotiq Henderson, firma Ferax z siedzibą w Zduńskiej Woli, która zajmuje się przede wszystkim produkcją rajstop i skarpet takich marek jak Gatta i Wola. Dostawcami artykułów pończoszniczych są ponadto firmy: Marilyn, Egeo, Golden Lady, Bas Bleu oraz wielu innych. Głównymi dostawcami gorseciarstwa są najlepsze polskie firmy takie jak m. in.: Kinga, Mat, Sawren, Ava, Gorteks, Biggi, Gaia, Nipplex. Wiodącymi dostawcami bielizny erotycznej są firmy Amocarat-producent marki Obsessive oraz Livia Corsetti.

Wszystkich naszych producentów mozna znaleźć w zakładce asortyment. Ponadto hurtownia „Efekt” utrzymuje stały kontakt z ponad pięćdziesięcioma drobniejszymi dostawcami, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Jedną z głównych, zagranicznych jednostek zaopatrzeniowych jest chiński producent biustonoszy silikonowych, z którym przedsiębiorstwo współpracuje od ponad 10 lat.

Odbiorcy

Odbiorcami oferowanych przez firmę produktów są głównie sklepy detaliczne na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego, a także mniejsze jednostki handlu hurtowego na terenie całego kraju. Ponadto, od roku 2004 przedsiębiorstwo podejmuje działania mające na celu poszerzenie zasięgu sprzedaży o podmioty funkcjonujące na rynkach wybranych państw Unii Europejskiej oraz Ukrainy. Obecnie hurtownia „Efekt” współpracuje z jednostkami działającymi na terenie Grecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Białorusi oraz Ukrainy.

Dystrybucja

Proces dystrybucji znacznej większości zamówień funkcjonuje na zasadzie outsourcingu i zlecany jest firmie spedycyjnej DPD, która gwarantuje realizację poszczególnych zamówień w ciągu 24 godzin od momentu ich złożenia. W przypadku zamówień, których wartość przekracza 500 zł netto, hurtownia pokrywa koszt transportu. Zlecenia o charakterze lokalnym (na terenie miasta Lublin oraz jego bezpośrednich okolic) powierzane są zatrudnionym w przedsiębiorstwie przedstawicielom handlowym.

Promocja

Spośród mediów reklamowych hurtownia promuje się przede wszystkim w prasie branżowej tj. „Magazyn Mody Intymnej”, czy „Modna Bielizna”, które wydawane są również na rynku ukraińskim.